A Samsung SDI százmillió dolláros beruházással új üzemet épít a csoport gödi gyárában – írja az MTI-Eco. A jövő márciusra elkészülő, 20 ezer négyzetméteres csarnokban a 104-106 centiméteres plazmatelevíziók legnagyobb és legértékesebb alkatrészét, az úgynevezett modult gyártják. Az új üzemben 550 főt foglalkoztatnak majd. A termékek 30-40 százalékát Samsung-végtermékben használják fel, a többit más televízió-gyártóknak szállítják, főleg az Európai Unióba. A Samsung SDI Magyarország 65 hektáros gödi telephelyén az új termékhez új beszállítók is letelepednek, például a plazmatelevízió fém alkatrészeit gyártó Sangjin Micron cég 100 főt foglalkoztató új üzeme is a gödi telephelyen kezdi meg a termelést.
A Samsung 2001-ben indította el a gödi képcsőgyártó beruházását. Az első két ütemben egyenként 74 millió euró ráfordítással katódsugaras képcsöveket gyártó gépsorokat telepítettek és egy 30 millió eurós újabb beruházással a hagyományos helyett vékonyított televízióhoz gyártanak katódsugaras képcsövet. Most a harmadik ütemnél tartanak, de lesz egy negyedik is, amely minimum 40 millió, maximum 80 millió eurós beruházást jelent, aminek eredményeként kész plazmatévéket gyártanak majd. A Samsung SDI Magyarország forgalma az idén várhatóan eléri a 300 millió eurót és a várakozások szerint az adózott nyereség 16 millió euró lesz. A forgalom harmadát a jászfényszarui Samsung gyár adja, a többi termék külföldön talál gazdára. Tavaly a társaság árbevétele 252 millió euró volt szerény nyereség mellett, a hagyományos televíziók keresletének visszaesése miatt.
