BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kapós lett a kormányzati negyed

2006. szeptember 10. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Lapunk értesülése szerint a Kincstári Vagyoni Igazgatóság hamarosan nyilvános ötletbörzét indít a kormányzati negyed lehetséges helyszínének kiválasztására. Az eljárás keretében az önkormányzatok és befektetők ajánlhatnak területeket. A kormányzati negyed méretéről még nincsenek konkrét számok, de a jelenlegi elképzelések szerint annak helyigénye a korábban becsült közel 200 ezer helyett 160 ezer négyzetméter lesz. Az irodaházaknak mintegy 5500, a központi közigazgatásban dolgozó személy befogadására kell alkalmasnak lenniük. Ingatlanos berkekben egyébként felfokozott várakozás övezi a leendő kormányzati negyed kialakítását, hiszen a minisztériumok és háttérintézményeik elhelyezéséhez akkora terület szükséges, amekkora a jelenlegi modern fővárosi bériroda-állomány közel egytizede. Ennek megfelelően a szóba jöhető területtel rendelkezők közül többen is biztosan indulnak a tenderen. A TriGránit például a Westend melletti területtel és a Millenniumi Városközponttal, míg a Futureal a Corvin sétánnyal pályázik majd.
Cikkeink a 13. és a 18. oldalon

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet