Ősszel nagy hajrába kezd az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt.: a társaság még az idén értékesíteni tervezi a Molban, a Malévben és a Bábolnában lévő részesedéseit – írja az MTI-Eco. Az ÁPV és a HVB Bank képviselői már aláírták azt a szerződést, amely alapján a bank a főszervezője a még állami tulajdonban lévő közel kétmillió darab, az összes részvény 1,7 százalékát kitevő Mol-csomag értékesítésének. A Malév piaci értékelésének meghatározására kiírt pályázatra három ajánlat érkezett, a tender győztesét várhatóan a napokban hirdetik ki. A tervek szerint az idén a privatizációs szervezet 203,13 milliárd forintot fizet be a központi költségvetésbe. A 2006-ra tervezett 245 milliárd forint körüli bevétel már tavasszal teljesült, köszönhetően a Mol 10 százalékos részvénycsomagja eladásának.
