BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Wallistól akarnak pénzt a Hajdú-Bét károsultjai

2006. szeptember 3. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Polgári pert indítanak a Hajdú-Bét felszámolása során károsult termelők a korábbi tulajdonos, a Wallis Rt. ellen – mondta Budai Gyula, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) szövetségi igazgatója. (A Magosz jogi segítséget ad annak a hat embernek, aki vállalta a bírósági eljárást.) A károsultak mintegy 200 millió forintot szeretnének visszakapni a Wallistól. Budai Gyula szerint a Hajdú-Bétnek beszállító gazdálkodók azt követően jutottak arra az elhatározásra, hogy pert indítanak, miután megkapták Gráf József agrárminiszter levelét az üggyel kapcsolatban. Ebben a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium első embere arról tájékoztatta a károsultakat, hogy megérti ugyan nehéz helyzetüket, de az uniós előírások miatt nincs lehetőség káruk 100 százalékos megtérítésére és a törlesztőrészleteket sem tudja átvállalni az állam.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet