Polgári pert indítanak a Hajdú-Bét felszámolása során károsult termelők a korábbi tulajdonos, a Wallis Rt. ellen – mondta Budai Gyula, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (Magosz) szövetségi igazgatója. (A Magosz jogi segítséget ad annak a hat embernek, aki vállalta a bírósági eljárást.) A károsultak mintegy 200 millió forintot szeretnének visszakapni a Wallistól. Budai Gyula szerint a Hajdú-Bétnek beszállító gazdálkodók azt követően jutottak arra az elhatározásra, hogy pert indítanak, miután megkapták Gráf József agrárminiszter levelét az üggyel kapcsolatban. Ebben a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium első embere arról tájékoztatta a károsultakat, hogy megérti ugyan nehéz helyzetüket, de az uniós előírások miatt nincs lehetőség káruk 100 százalékos megtérítésére és a törlesztőrészleteket sem tudja átvállalni az állam.
