BUX 138708.55 0,79 %
OTP 44490 1,16 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Paksi Atomerőmű: többet, kevesebbért

2006. augusztus 20. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Paksi Atomerőmű egyes blokkján a jövő február-márciusban esedékes főjavítása során végzik el a teljesítmény növelését, aminek eredményeként a jelenlegi 467 megawatt kapacitású blokk teljesítménye 2008-ban 108 százalék lesz – írja az MTI. A Paksi Atomerőmű négy blokkjának összesen mintegy 5 milliárd forintot igénylő teljesítménynövelését 2009-re fejezik be. A kapacitás növeléséhez szükséges átalakítások versenyképesebbé teszik a termelést is. A projekt befejezése után a tavalyi 8,32 forinthoz képest kilowattóránként 0,5 forinttal lesz alacsonyabb a fajlagos termelési költség. A négy blokk teljes villamos kapacitása eléri majd a 2000 megawattot. Az első, a négyes blokk teljesítménynövelése már megtörtént. A 463 megawatt teljesítményű blokk augusztus eleje óta 104 százalékon üzemel, azaz ezen a teljesítményen folynak a hőteljesítmény ellenőrző mérései. A sikeres mérések eredményeként legkorábban szeptember végén éri el a végső, 108 százalékos teljesítményt. A 2-es és a 3-as blokkon 2008-ban végzik el a szükséges átalakításokat.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet