BUX 138988.03 0,99 %
OTP 44580 1,36 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bírósághoz fordult a metrótender vesztese

2006. augusztus 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Fővárosi Bírósághoz fordult a BKV metrószerelvény-tenderének vesztese, az orosz Metrowagonmash – közölte az MTI-vel Juhász Béla, a cég magyarországi képviseletét ellátó Interline Kft. vezetője. A BKV metrószerelvények beszerzésére kiírt pályázatát a francia Alstom Transport és a magyar Ganz Transelektro Közlekedési Rt. alkotta Budapest Metropolis Konzorcium nyerte. A második helyezett Metrowagonmash a Közbeszerzési Döntőbizottsághoz fordult, ám a testület elutasította fellebbezésüket, ezután fordultak a Fővárosi Bírósághoz. Keresetük alapja, hogy a nyertes konzorcium egyik tagja, a Transelektro Közlekedési Rt. ellen a tender ideje alatt csődeljárás indult és ez a tenderkiírás szerint automatikus kizáró ok.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet