BUX 138451.84 0,6 %
OTP 44450 1,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Privatizálnák Bábolnát

2006. augusztus 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az állami tulajdonban lévő Bábolna Zrt. privatizálásáról döntött a kormány, az értékesítésből várhatóan 7 milliárd forint bevételre tesz szert az ÁPV Zrt. – tudta meg az MTI. Az elfogadott koncepció szerint a magánosítást megelőzően értékesítik a Bábolna két gazdaságát, a Szendrői Gazdaságot és a Kerteskői Gazdaságot. Ennek a tranzakciónak a keretében a Bábolna értékesíti a két gazdaság eszközvagyonát, azaz az épületeket, a gépeket és berendezéseket, miközben megszűnik a társaság közel 5 ezer hektáros haszonbérlete a két gazdasághoz tartozó földekre. Az eszközökre meghirdetett pályázattal egy időben a nemzeti földalap (NFA) meghirdeti a két gazdasághoz tartozó termőföldeket. A privatizáció előtt rendezik a Bábolna Ménesbirtok Kft. önálló földhaszonbérletét, mivel a cég jelenleg „szívességi” használója a Bábolna egyes földterületeinek. A rendezés azt jelenti, hogy mintegy ötszáz hektár földterület kikerül a Bábolna haszonbérletéből és arra a Ménesbirtokkal szerződik az NFA. A maradék csaknem 12 ezer hektár földterület sorsa a Bábolnától függ: privatizáció esetén marad a társaság haszonbérletében, ha nem sikerül eladni, akkor a Bábolna jogutód nélküli megszüntetése keretében a földek visszakerülnek a NFA-hoz.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet