BUX 138364.64 0,54 %
OTP 44390 0,93 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyergesújfalun gyártják a Suzuki üléseit

2006. augusztus 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Kétszáz embert foglalkoztató, autóüléseket gyártó üzem létesítéséről írt alá előszerződést szerdán Nyergesújfalu önkormányzata és a japán tulajdonú Magyar Toyo Seat Kft. – írja az MTI. A kétmilliárd forint értékű beruházásra a Toyo Seat és a Magyar Suzuki vegyes vállalatot alapított. A nyergesújfalui ipari parkba települt cég 2008-ban már 1,2 millió ülést szállít Esztergomba, elérve a 20 milliárd forintos termelési értéket. A Toyo Seat 2003 óta van jelen Magyarországon, százhalombattai gyárában 830 embert foglalkoztat. Négy hektár földet vásárolt az önkormányzattól, a területből két hektárt használnak fel a gyár első ütemét jelentő 7 ezer négyzetméteres csarnok építéséhez. A vállalatnak a Japánban lévő központján kívül három gyára van Amerikában és üzemeket működtet a Fülöp-szigeteken, valamint Hongkongban. A cég egyik legnagyobb ügyfele a japán állami vasúttársaság.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet