Lapunk értesülése szerint felmentették posztjából Urbán Andrást, a Fővárosi Közigazgatási Hivatal építésügyi főosztályvezetőjét. Információnkat megerősítette Forgács Imre, a hivatal vezetője is, ám a menesztés okát nem kívánta elárulni. Forgács elmondása szerint Urbán főosztályvezetői megbízását július 24-ével vonták vissza, utódjának kinevezéséig feladatát helyettese, Szabóné Kovács Andrea látja el, megbízott főosztályvezetőként. Urbán egyébként valószínűleg a hivatalnál folytatja majd a munkáját.
Urbán András, illetve a Fővárosi Közigazgatási Hivatal általa vezetett főosztálya az elmúlt hónapokban többször is a sajtó érdeklődési körébe került. Ilyen volt például az egykori rózsadombi SZOT-szálló ügye. A Budapest Világörökségéért Alapítvány (BVA) meg akarta támadni a szálló átépítésére kiadott II. kerületi engedélyt a hivatalnál, ott azonban meg sem vizsgálták a civilek beadványát, arra hivatkozva, hogy nem minősülnek ügyfélnek és nem avatkozhatnak bele az építésügyi eljárásba. Az alapítvány ezért beperelte a közigazgatási hivatalt a Fővárosi Bíróságnál, amely végül a BVA számára kedvező ítéletet hozott. A másik nagy visszhangot kiváltó eset a VI. kerületi Hild-ház bontása volt. A XIX. század közepén épült ingatlan bontását az Erzsébetváros által kiállított engedély birtokában kezdte meg az ugyan nem műemlékvédett, de műemléki környezetben álló épület helyére lakóházat tervező beruházó.
Nem sokkal később a Budapesti Törvényességi Felügyeleti Ügyészség óvására a hivatal visszavonta az engedélyt, ám a bontás mégis folytatódott, immár életveszély-elhárításra hivatkozva. Míg az érintett építési hatóságok és az ügybe közben bekapcsolódó közigazgatási hivatal eldöntötte, hogy ki is az illetékes, addig a Hild-házból tovább fogytak a téglák.
