A Magyar Suzuki Zrt. esztergomi üzemébe elsősorban mérnöki végzettséggel rendelkező egykori állami alkalmazottak jelentkezését várja – derül ki a társaság közleményéből. A Suzuki menedzsmentje szerint a köztisztviselők és közalkalmazottak speciális tudása számukra kincset érhet, hiszen tapasztalataik révén képesek átlátni a nagy rendszereket és dolgozni tudnak egy bonyolult szervezetben is. A lehetőség gyakorlati megvalósítása érdekében a Suzuki közös fejlesztésről kezdett tárgyalni egy ingyenesen elérhető online munkaerő-közvetítő portállal. A cél az, hogy az oldalon belül létrejöjjön egy speciális, köztisztviselőknek és közalkalmazottaknak szóló oldal, ahol az elbocsátott alkalmazottak magukat regisztrálhatják, illetve ahol a Suzuki nekik szóló állásajánlatai között válogathatnak.
