Újra lesz népszavazás a cementműről a baranyai Bükkösdön, ahol a jogosultak szeptember 24-én arról döntenek, támogatnának-e egy a falu határában megvalósuló beruházást – írja a FigyelőNet az MTI-re hivatkozva. A bükkösdi képviselő-testület a Bükkösd Holnapjáért Egyesület által gyűjtött 350 aláírás hatására döntött a referendum kiírásáról. A község lakóinak többsége két évvel ezelőtt két népszavazáson is elutasította a cementmű tervét, s mivel a referendum eredménye kötelező érvényű a polgármesteri hivatalra nézve, az építtető Strabag Zrt. kénytelen volt más helyszínt keresni a beruházáshoz. Zöldszervezetek bírósághoz fordultak a testület harmadik népszavazási kiírására vonatkozó döntésének megsemmisítéséért. Érvelésük szerint nincs szükség harmadik referendumra, mivel a falu lakói már kétszer elutasították a fejlesztést. Kővári József, a Strabag cementprojektjének vezetője elmondta, hogy mivel a cég már visszavonta a bükkösdi terveivel kapcsolatos engedélykérelmeket, kicsi rá az esély, hogy a cementmű mégis ott épüljön meg.
