A Tony Curtis-reklámfilm és -kampány után újabb nagy dobásra készül a Magyar Turizmus (MT) Zrt. A tervek szerint ugyanis olyan, elsősorban hollywoodi sztárt, sztárokat szeretnének megnyerni egy-egy Magyarországot népszerűsítő reklámkampányhoz, „akik az elmúlt években itt forgattak, dolgoztak és jól érezték magukat” – tájékoztatta lapunkat Galla Gábor, az MT Zrt. vezérigazgatója.
„A tapogatózások és a kapcsolatfelvételek még nagyon az elején tartanak, ezért nem árulnám el, hogy kikre gondoltunk, már csak azért sem, mert azt szeretnénk, hogy hivatalos felkérés formájában értesüljenek szándékainkról” – hárította el a neveket firtató kérdésünket a vezérigazgató.
Hozzátette: a Tony Curtis-kampány messze a várakozások felett teljesített – ami alátámasztja szándékaikat –, s ez immár a számokban is megmutatkozik. Az elkészült reklámfilmet például a felmérések szerint mintegy 38 millióan látták az Egyesült Államokban, ráadásul elsősorban az a közönség, amelynek szánták, ugyanis leginkább a kora délutáni időszakban vetítették. Ekkor pedig a legnagyobb arányban azok az amerikai nyugdíjasok nézik a televíziót, akiket az idegenforgalmi ágazatban messze a legjobb „látogatónak” tartanak – ők költik a legtöbb pénzt utazásaik során. Emellett azonban a lényeg az eltöltött vendégéjszakák száma, ez pedig számottevő növekedést mutat. Az MT Zrt. napokban elkészült statisztikája szerint ugyanis az Egyesült Államokból érkező turisták tavaly csaknem 10 százalékkal több vendégéjszakát töltöttek Magyarországon. (A megelőző évben 14 százalék körüli emelkedést mértek.) Ezzel a negyedik legnagyobb küldő országnak számít az USA. A képzeletbeli dobogón egyébként sorrendben Németország, az Egyesült Királyság és Ausztria áll az első három helyen. Ez a bővülés azért is jelentős, mert a hazai átlagos növekedés csupán 4,4 százalék, míg az európai 6 százalék volt.
A statisztikai is mutatja egyébként, hogy Németország különösen fontos a hazai turizmus számára, éppen ezért nagy jelentőségű, hogy a Német Utazási Szövetség (DRV) Budapesten tartja 2008. évi kongresszusát. Alighanem a német idegenforgalmi szakma szinte valamennyi meghatározó szereplője részt vesz az eseményen, így ez jelentős lökést adhat a magyarországi beutazó turizmusnak. A korábbi évek statisztikája szerint a kongresszusnak helyszínt adó országokba utazó németek száma 15–50 százalékkal ugrik meg – mondta Galla Gábor. A nagyarányú növekedés elsősorban azokat az államokat jellemzi, amelyek kevéssé voltak ismertek a német turisták számára. Mindezek alapján Magyarország esetében kisebb bővülés valószínűsíthető, ám ez is fontos eredmény lenne, mert az utóbbi időben csökkenést volt kénytelen regisztrálni az MT Zrt.
