Bár a hazai irodabútor-piac évek óta stagnál, a Samas Hungária Kft. (korábban Falco Sopron) eddig 15-20 százalékkal növelte árbevételét a tavalyi év azonos időszakának adataihoz képest – 2005-ben összesen 1,3 milliárd forint forgalmat értek el. A bővülés egyrészt a komplett szolgáltatásnyújtással magyarázható, másrészt azzal, hogy az anyavállalat teljes termékpalettáját forgalmazzák – mondta tegnapi sajtótájékoztatóján Salamon Zoltán ügyvezető igazgató. A cég árbevételének döntő része a belföldi piacról származik. A soproni társaságot 1994-ben privatizálták, előbb a német Shaerf, majd a holland Samas tulajdonába került. A Samas Európa 15 országában 2500 munkatársat foglalkoztat, éves forgalma meghaladja a 350 millió eurót.
