BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hárommilliárdos golfberuházás indul Pécsen

Az ország egyik legmodernebb golfpályáját építi fel Pécs határában, egy korábban is ilyen célra használt területen az Axus-Golf Kft. A több mint 3 milliárd forintos beruházás része lesz egy klubház és egy 50 szobás szálloda is.

2006. május 29. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Több mint 3 milliárd forintos beruházásba kezd Pécs határában, a 6-os főút mentén a közelmúltban bejegyzett Axus-Golf Kft. – értesült lapunk. A helyhatóságnál elmondták, hogy a cég a korábbi St. Lorence golfpálya területén valósítja meg a többütemű beruházási programot. Mint az a Magyar Golf Szövetség honlapjáról, a golfhungary.hu-ról kiderül, a magyar magánszemélyek tulajdonában lévő társaság a 18 lyukú pályája mellett még az idén egy olyan, 600 négyzetméteres klubházat épít, amelyben éttermet, öltözőket, társalgót, büfét és irodákat is kialakítanak. Mindezek mellett még az idei tervekben szerepel egy legfeljebb 50 szobás, négycsillagos hotel, valamint egy hozzá kapcsolódó wellnessközpont kialakítása is. Ezt követően – a tervek szerint két ütemben – 60–80 luxusapartmant építenek. Az Axus-Golf még tavaly vásárolta meg azt a közel 20 hektáros területet, amelyen korábban szintén egy 18 lyukú golfpálya üzemelt, ám létesítményei teljesen elavultak. Az ország – ígéretek szerint – egyik legmodernebb golfcentrumát az Axus Golf and County Club működteti majd. A pécsi pálya igazgatója az a William Barnett lesz, aki legutóbb Bükfürdőn dolgozott, s korábban profi játékos volt, majd az Egyesült Államokban és Európa több országában is oktatóként dolgozott.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet