Úgy tűnik, véget értek a Magyar Úszó Szövetség 2002. december közepén kezdődő megpróbáltatásai: Budapest ugyanis akkor nyerte el az idei Eb megrendezésének jogát, tegnap pedig bejelentették, hogy a Széchy Tamás Sportuszodában feltöltötték vízzel a tízpályás versenymedencét. A margitszigeti uszodában zajló, meglehetősen viszontagságos építkezés történetében az ilyenkor szokottnál sokkal jelentősebb aktus sajtótájékoztatóján Keszthelyi Péter, a beruházó Rendezvénycsarnok Zrt. főmérnöke elmondta: az építkezés utolérte magát, azaz immár a korábban elképzelt ütemterv szerint halad.
Ábrahám Attila, a Nemzeti Sporthivatal elnöke kijelentette, hogy az intézmény elkészül a tavaly nyáron ígért június 20-ai időpontra, sőt állítása szerint talán kicsit hamarabb is. Keszthelyi Péter az előzőekhez hozzátette, a létesítmény műszaki átadása június 7-én kezdődik és az ehhez kapcsolódó használatbavételi engedélyeket legkésőbb június 20-án meg is kapják. Ezen időszak alatt szerzik be az összes szükséges jóváhagyást, így az ÁNTSZ-engedélyeket is. Ezektől függetlenül még egy jelentős vizsgálatot kell tartani, méghozzá a sportszakmai hitelesítést, azaz hogy a medencék mindenben megfelelnek-e a vonatkozó nemzetközi előírásoknak.
Ezek beszerzése sem jelenti azonban, hogy minden munkával végeznek. A mobil lelátók felállítása miatt például a kalandpark és az uszoda közötti kerítést csak szeptemberben tudják felhúzni. Így végleges használatbavételi engedéllyel nem rendelkeznek majd az Európa-bajnokság idején. Egyes esetekben csak részleges, ideiglenes jóváhagyásokat kapnak, ez azonban nem akadályozza azt, hogy az edzéseket, tesztversenyeket és végül a kontinensviadalt is zavartalanul megtartsák. Botrányok és nehézségek ide vagy oda, a július 26-án kezdődő esemény iránt rendkívül nagy az érdeklődés – tájékoztatták lapunkat a Magyar Úszó Szövetségnél, igaz, azt nem tudták megmondani, hogy az elmúlt két hétben mennyi jegy fogyott.
