BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kötvénytrendet ír a Raiffeisen

2006. április 27. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Május 2-ától május 26-áig jegyezhető a Raiffeisen Bank Trend kötvénye, amely a hitelintézet első lakossági kötvénykibocsátása. Mint azt Soós Csaba, a bank igazgatóhelyettese elmondta, az első kibocsátáskor 8,5 milliárd forintnyi, 10 ezer forint névértékű papírt kínálnak fel. Katona József vezérigazgató-helyettes szerint kedvező fogadtatás esetén júniustól komolyabb kötvényprogramba foghatnak. A négyéves futamidejű kötvény az első fél évre fix 8,5 százalékos éves hozamot fizet, a további időszakban pedig ez a kamat azokra a napokra jár, amikor az euró forintárfolyama nem éri el a 286-os szintet. Az addig megtermelt kamatot e kurzus túllépésekor sem veszti el az ügyfél, ám a 286 feletti szintek napjain csak évi 0,1 százalékos kamatot írnak jóvá. Katona József elmondta: a bank számításai szerint az idén 265–270 forintos euróárfolyammal kalkulálnak, míg 2007 végére 265 forint környékére várják az eurót.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet