BUX 138911.27 0,93 %
OTP 44590 1,39 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétmilliós bírság az E.On Titász Rt.-nek

2006. március 21. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Gazdasági Versenyhivatal kétmillió forintra büntette az E.on Titász Rt.-t, mert az áramszolgáltató társaság visszaélt gazdasági erőfölényével. Az indoklás szerint a cég az ideiglenesen működő vállalkozásoknak biztosított elektromosáram-szolgáltatás nyújtásához szükséges műszaki csatlakozás létrehozásának díját a 2004. március és szeptember közötti időszakban jelentősen megemelte, megsértve ezzel a versenytörvényt. A 2 millió forintos bírság kiszabásánál a GVH tekintettel volt arra, hogy az E.On Titász önként felhagyott jogellenes tevékenységével.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet