BUX 139131.12 1,09 %
OTP 44690 1,61 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Balkánon terjeszkedik a magyar szállodalánc

2006. március 19. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Hunguest Hotels szállodalánc a napokban megnyitotta első montenegrói négycsillagos szállodáját. A 100 fürdőszobás és légkondicionált szobából, étteremből és wellnesrészlegből álló komplexumra eddig 1,5 milliárd forintot költöttek, de jövő nyárra 1,3 milliárd forint beruházással újabb 100 szobával növelik a kapacitásokat – mondta sajtótájékoztatóján Hülvely István a társaság vezérigazgatója. A magyar tulajdonú cég még 2004-ben szerezte meg mintegy 450 millió forintért a kotori öbölben található Hotel Centar és Hotel Topla szállodákat és a hozzájuk tartozó kéthektáros területet, amelyeket egységesen Hunguest Hotels Sun Resort néven üzemeltetnek tovább. A beruházást a Corvinus Befektetési Rt. 990 millió forintnyi tőkeemeléssel támogatta, amelyre a tíz év megtérülési idő után a szállodaláncnak vételi joga van.
A Hungest Hotels tovább terjeszkedne a térségben. A közelmúltban szereztek 33 százalékos részesedést Herceg Novi legnagyobb szállodavállalatában, a Htp Boka AD-ben, melyhez három működő hotel is tartozik. Hamarosan kiírják a privatizációs pályázatot, amelyen szeretnék megszerezni a cég többségi tulajdonát, a szükséges átalakítására több tíz millió eurót kell majd fordítani. Mindezek mellett a magyar vállalat előrehaladott tárgyalásokat folytat dél-horvátországi szállodák megvásárlásáról is.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet