BUX 139131.12 1,09 %
OTP 44690 1,61 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

EU-s fejlesztésben a KÉSZ Kft.

2006. március 8. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Unióhoz újonnan csatlakozott országokból egyedüli vállalatként a KÉSZ Kft. vesz részt a Brüsszel által is támogatott Prime Projektben, amelynek célja egy szimulációs üzleti szoftver kifejlesztése. A tervek szerint a program a gazdasági élet szereplőinek olyan tanulási környezetet biztosítana, amely számottevően növeli versenyképességüket a távol-keleti és az amerikai szakemberekkel szemben. Az Európai Unió illetékes szervei nagy jelentőséget tulajdonítanak a Prime-nak, így a program 3,46 millió eurós költségvetésének több mint 60 százalékát fedezik. A projekt elindításáról még tavaly kötött szerződést az Európai Bizottság a konzorciumi tagok felhatalmazásával a programot vezető norvég SINTEF kutatási központtal. A KÉSZ Kft. egyébként igen illusztris társaságba került, hiszen a fejlesztésben rész vevő 13 társaság között van a Siemens PSE – a német konszern ausztriai részlege –, a FIAT kutatási központja vagy a Lego dán játékgyártó óriás is.
A KÉSZ Kft.-nél lapunknak elmondták, hogy a társaságok beválogatásakor a program életrehívói igyekeztek a lehető legszélesebb palettát lefedni, s a magyar vállalat a gyártási technológiát „képviseli a rendszerben”. Az először megfogalmazottak szerint a menedzseri képzésben kapna szerepet a szoftver, ám idővel szeretnék a kis- és középvállalkozások körében is elterjeszteni, bár ennek formájáról még nem döntöttek. Arra viszont nagy esély van, hogy a program egyetemi, főiskolai szintű oktatási rendszerbe is bekerüljön.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet