BUX 139131.12 1,09 %
OTP 44690 1,61 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vállalati vélemények

2006. március 7. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Alltrans Kft.
„Kevéssé tudnak majd csalni vele a sofőrök, vállalatok” – mondta Árvai Pál, az Alltrans Kft. vezérigazgatója a digitális tachográf kötelező bevezetéséről. Véleménye szerint a bevezetés nem okoz veszteséget a magyar vállalatoknak még akkor sem, ha esetleg a Közlekedési Főfelügyelet késik a kártyák kiadásával, s így rövid távon sem romlik a társaságok versenyképessége.

Berény Sped Kft.
Nem valószínű, hogy május elején tömegesen cserélnék le a járműveiket a hazai fuvarozók, illetve személyszállító vállalkozók – mondta a NAPI Gazdaságnak Iványi Zoltán, a Berény Sped Kft. ügyvezető igazgatója. Ezzel együtt úgy véli, ha a magyar hatóságok nem lesznek kész időre a kártyák kiadásával, akkor néhányan, akik épp ekkorra ütemezték munkaeszközük cseréjét, elveszthetnek egy-egy fuvart. A kiesést elkerülhetik ugyan, ha elhalasztják a gépjárművételt, de ez nem húzható sokáig.

Diószegi Trans Kft.
„Nem nagyon foglalkoztunk a kérdéssel, mivel a közeljövőben nem tervezünk járműbeszerzést” – reagált a digitális tachográffal kapcsolatos felvetésünkre Diószegi József, a Diószegi Trans Kft. ügyvezető igazgatója. Hozzátette, hogy aki mégis beszerzi a kocsiját vagy a buszát, az kártya nélkül aligha meri majd használni. A digitális tachográf kötelezővé tétele Diószegi szerint nem veszélyezteti a magyar társaságok versenyképességét.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet