Előzetes letartóztatásba helyezte a rendőrség azt a négy gyanúsítottat, akik közel egy éven át dézsmálták a Herendi Porcelánmanufaktúra Rt. díszítéshez használt folyékonyarany-készletét – erősítették meg lapunk információit az ügyben eljáró Győri Városi Bíróságon. A nyomozás eddigi adatai szerint 2004 decembere és 2005 októbere között közel egy kilogrammnyi speciális, külföldön beszerezhető, Magyarországon csak a herendi gyárban használt aranyfesték tűnt el. A társaságnál kezdetben technológiai veszteségre gyanakodtak, ám később névtelen bejelentések nyomán kiderült, hogy nem erről van szó. A vizsgálat eddigi megállapításai szerint a rendkívül értékes alapanyagot a festék kezelésével megbízott gyári dolgozó apránként gyűjtögette össze és csempészte ki az üzemből, úgy, hogy minden alkalommal az előírtnál kevesebbet adott ki a porcelánfestőknek.
