Bármelyik oldal is alakítja a következő kormányt, jó lenne, ha egy korrekt közbeszerzési rendszert működtetne – hangsúlyozta lapunknak Árvai István, a KÉSZ Kft. pr- és kommunikációs igazgatója. Sok esetben ugyanis nem a legjobb ajánlatot tevő nyer. Többször előre megírt forgatókönyvek szerint – mondvacsinált kifogások alapján – lejátszott ügyletek köttetnek a közszférában, ahol egy komplex és jó szakmai ajánlat a legalacsonyabb árral mit sem ér. Ma a közbeszerzési szabályok keretein belül nehéz győztesnek kihozni a rosszabb pályázati feltételeket megajánló pályázót, ezért az állami beruházások elindítói már a pályázati feltételek kiírása során, az alkalmassági feltételeket személyre szabottan igyekeznek megadni.
A KÉSZ Kft. protekcionistább magatartást is elvárna a vállalkozások védelme érdekében – az Európai Unió kínálta lehetőségeken belül. Árvai István szerint Franciaország és Németország is ügyesen védi a hazai tőkét, általában azt juttatja előnyökhöz, megrendelésekhez. Lényegében ehhez kapcsolódna a gazdasági esélyegyenlőség javítása, mivel a cégnél úgy vélik, a hazai beruházó, fejlesztést indító vállalkozás többször nem kap olyan támogatást, segítséget a magyar államtól, mint egy betelepülő külföldi beruházó.
