BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Széles Gáboré lett a Magyar Hírlap

2005. szeptember 18. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hosszas előkészítés után sikerült új befektetőt találni a Magyar Hírlap folyamatos megjelentetéséhez. A kiadói jogokkal tavaly november óta rendelkező A Pont MH Kiadói Kft. három magánszemély tulajdonába került – tájékoztatta lapunkat Szombathy Pál, a Magyar Hírlap főszerkesztője, aki egyúttal a lap 24 százalékos üzletrészével is rendelkezik. A fennmaradó hányadból Széles Gábor 25, míg munkatársa, Vissi Mária 51 százalékos tulajdonrészt mondhat magáénak. Ezzel a kiadói jogok fölött eddig többségi, 68 százalékos tulajdonosként rendelkező Adoc-csoport, illetve annak társtulajdonosa, Doktor Ferenc, valamint a 16 százalékot birtokló Tóth Kamilla megvált érdekeltségétől.
Bár Szombathy tulajdonrésze most nyolc százalékkal nőtt, bejelentése szerint ebből az üzletrészből – egy későbbi időpontban – a szerkesztőség munkatársainak is fölkínál valamekkora hányadot. A főszerkesztő – a társtulajdonosok felhatalmazása híján – nem árulta el, hogy mennyiért cserélt gazdát a Magyar Hírlapot megjelentető társaság, ám azt megjegyezte, hogy a felek névértéknek megfelelő összegben állapodtak meg. A NAPI Gazdaság korábbi információja szerint az egykori Magyar Hírlap-tulajdonos Ringier Kiadó Kft. 100–150 millió forint közötti összegért válhatott meg a napilaptól (NAPI Gazdaság, 2004. november 24., 5. oldal). Szombathy elmondta még, hogy az új tulajdonosokkal történt egyeztetés értelmében sem a tartalomban, sem a formátumban nem lesz változás, és a Magyar Hírlap továbbra is – ez év végéig biztosan – az Adoc-Interprint nyomdában készül.
Jelenleg naponta 18-20 ezer példányban vásárolják a Magyar Hírlapot, amit Szombathy elsődlegesen arra vezet vissza, hogy nem volt elég tőke a napilap reklámozására, illetve marketingakciókra. A tulajdonosváltás eredményeként az első lépésben mintegy 100 millió forint javítja az A Pont likviditási helyzetét, majd a napilap felfuttatása, népszerűsítése érdekében folyamatos forrásokat kap a kiadó. Ehhez a Széles Gábor érdekeltségébe tartozó médiumok is hozzájárulhatnak, de részletekbe Szombathy nem bocsátkozott.

Bubrik Gáspár
Bubrik Gáspár

Ez is érdekelhet