BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 -1,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új szolgáltatás a DHL-től

2005. augusztus 30. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Számos európai országot követően Magyarországon – a Bank Centerben – is megnyitja első, úgynevezett Servicepoint egységét a DHL Express Magyarország Kft. – jelentette be tegnap Joseph Böröcz, a társaság kereskedelmi igazgatója. Az expressz logisztikai cég új szolgáltatása abból áll, hogy ezentúl az ügyfél viheti be feladandó csomagjait, illetve fogadhatja azokat, szemben az általános trenddel, azaz a futárral. A társaság felmérései szerint mindezt főként a magánszemélyek, valamint a kis- és középvállalkozások veszik majd igénybe, hiszen nekik néha kényelmetlenséget okoz az, ha várni kell a szállítóra.
A Servicepointokat a jövőben könnyen elérhető, központi helyeken kívánják megnyitni, többek között ezért esett a választás most a Bank Centerre – közölte Böröcz.
Mindezt figyelembe véve nyitják meg a következő irodát is a Pólus Centerben lévő Office Depot-ban, amely első partnercége is lesz a Servicepoint-szolgáltatásoknak. A társaság tervei szerint 2007-re 25-30 ilyen egységet kívánnak kialakítani a fővárosban, illetve a nagyobb vidéki városokban. A DHL Magyarországon évente 740 ezer szállítmányt kézbesít, amelyet egymillióra kívánnak növelni, míg ügyfélkörük 15,6 ezres.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet