BUX 137625.54 -0,56 %
OTP 43980 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Áramárverésre invitálja a magyarokat a CEZ

2005. június 23. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A cseh CEZ a.s. nyilvános áramárverésre invitálja a magyarországi cégeket, legalábbis ez derült ki egy a napokban közzétett hirdetésből. Az összesen 400 megawattnyi, illetve június és augusztus között 240 megawattnyi generátorkapacitás árverésére augusztus 3-án kerül sor. A kapacitásaukció első látásra hasonló a Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. által is alkalmazott árveréshez, ám a CEZ a teljes 2006-os évre hirdeti meg az áramot, szemben az MVM féléves időszakaival. A felajánlott mennyiség viszonylag jónak mondható, ám mivel a hirdetés csupán a napokban jelent meg, ezért az aukción való részvétel feltételeiről pontosabban még nem tájékozódott az MVM Partner Rt. – mondta lapunknak Hornai Gábor, a társaság vezérigazgatója. Ennek hiányában az árverésen való esetleges indulásról sem tudott többet közölni a társaság vezetője.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet