BUX 138843.55 0,89 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Itt az újabb „szénsegély”

2005. június 22. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Európai Bizottság majdnem 15 milliárd eurónyi kormányzati segélyt hagyott jóvá Magyarország, Németország és Lengyelország szénipara számára – írja a Dow Jones. A pénz nagy részét bányabezárásokra, illetve a fennmaradó bányák modernizációjára költik. Bár Magyarországon a bányák nagy részét már korábban bezárták – jelenleg csak egy nagyobb működik – az ország 2004 és 2010 között a tervek szerint 64,3 milliárd forintnyi segélyt kap. Németországé lesz a segélytorta legnagyobb szelete, összesen 12 milliárd eurót kap 2006 és 2010 között. Ebből a pénzből zárnak be a jelenleg még működő tíz bányából négyet, így az ország termelése a mostani 27 millió tonnáról 18,5 millióra csökken. Lengyelország 2004 és 2006 között 6,2 milliárd, 2007 és 2010 között évente 160 millió zlotyval kisebb támogatási összeget adna az iparnak. A lengyeleknek 40 működő bányájuk van, éves termelésük 100 millió tonna. Az Európai Unió villamosenergia-termelésének egyharmadát széntüzelésű erőművekben állítják elő, szénből az EU a felhasználásának sokkal nagyobb részét tudja megtermelni, mint gázból vagy olajból.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet