BUX 138993.51 0,99 %
OTP 44650 1,52 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkészült Újpalota új erőműve

2005. június 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Tegnap adták át a Főtáv Rt. újpalotai fűtőművének területén a harmadik feles finanszírozásban felépült, gázmotoros kapcsolt hő- és villamosenergia-termelő erőművet. A fejlesztésre kiírt pályázatot a CHP-Erőmű Kft. nyerte el, a beruházás költsége meghaladta a 4,6 milliárd forintot. A fejlesztést a CIB Bank Rt. finanszírozta, a fővállalkozó pedig az EGI Rt. volt. A gázmotoros erőmű díjcsökkentési lehetőséget teremt az újpalotai hőkörzet fogyasztói számára. Az új erőmű a korábbiakhoz képest 43 százalékkal kevesebb üzemanyagot fogyaszt, szén-dioxid-kibocsátása pedig 46 százalékkal kisebb.

Bakonyi Attila
Bakonyi Attila

Ez is érdekelhet