BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Húszmilliárdos fejlesztés Péten

2005. január 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Salétromsavüzem építését kezdik meg februárban a péti Nitrogénművek Rt.-nél; a 13 milliárd forintos beruházást 2007 márciusára fejezik be, s az új üzemben naponta 1,5 ezer tonna salétromsavat gyártanak majd – írja a Privátbankár. Erről csütörtökön írt alá szerződést Bige László, a Nitrogénművek tulajdonosa és Tomas Plachy, a kivitelező cseh cég, a Chemoprojekt elnök-vezérigazgatója. Bige László az üzleti szerződés aláírását követően az MTI-nek elmondta: az új salétromsavüzemmel lehetővé válik majd, hogy évente egymillió tonna műtrágyát gyártsanak Péten. Hozzátette: 2004-ben 700 ezer tonnát gyártottak, az idei terv 800 ezer tonna. A 13 milliárd forintból megvalósuló salétromsavüzemen kívül építenek egy új műtrágyagyárat is (erről márciusban írnak alá szerződést), ez a beruházás 7 milliárd forintba kerül.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet