BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zárva marad a recski ércbánya

2005. január 18. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eredménytelenül zárult a tulajdonos Mecsek-öko (MÖ) Rt. által a recski ércbánya hasznosítására kiírt pályázat – közölte Papp Béla, a MÖ vezérigazgatója. A győztest ugyan kiválasztották, ám a nyertes nem küldte vissza a szerződés tervezetét – írja a hvg.hu. A jelenlegi helyzetben nem valószínű újabb tender meghirdetése, mivel az ÁPV Rt. tulajdonában lévő cég a befektetői érdeklődésre reagálva hirdette meg a pályázatot. A bányában 1999 óta tartósan szünetel a termelés, így már korábban elárasztották az aknát és a vágatokat. Papp Béla szerint több hasznosítási elképzelés született. A színesfémbányászat újraindítása mellett az is felmerült, hogy vízi erőműként működtetnék a vertikumot. Az 1200 méter mély aknából ugyanis olcsó, úgynevezett éjszakai árammal felszivattyúzható a víz, amit nappal azután egy turbinán áteresztve le lehet engedni. Az így keletkező áram pedig csúcsidőben drágábban értékesíthető. Az elképzelések szerint a befektetők a színesfémbányászat újraindítására is opciót nyerhettek volna: 4-5 éves kutatási időszak végén a most kialkudott árért vásárolhatta volna meg a nyertes a bányát.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet