BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A GVH ismét megbírságolta a Zottot

2005. január 10. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) 30 millió forintra bírságolta a Zott Hungária Kft.-t a Jogobella termékek reklámja és csomagolása miatt. A szervezet – nem először – azt kifogásolta, hogy a Jogobella joghurtok és a joghurtnak nem minősülő, joghurtalapú gyümölcsdesszertek azonos megnevezéssel és azonos grafikai elemeket tartalmazó csomagolásban kerültek forgalomba, s ez a hivatal szerint alkalmas volt a fogyasztók megtévesztésére. Szintén félrevezetőnek találta a hivatal a Jogobella termékek joghurt jellegét hangsúlyozó tévéreklámokat, ezek ugyanis nem adtak arról tájékoztatást, hogy azonos csomagolásban különböző termékeket, joghurtokat és joghurtnak nem minősülő joghurtalapú gyümölcsdesszerteket rejt az elnevezés – derül ki a GVH közleményéből. A bírság összegének megállapításánál a GVH azt is figyelembe vette, hogy ez már nem az első eset volt: a Zottot két éve ugyanezért 1 millióra, míg tavaly 30 millió forintra bírságolta.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet