A Kapolyi László nevével fémjelzett Kárpát Energo Kft. 2,3 milliárd forintért megvásárolja a bánhidai erőművet a Vértesi Erőmű Rt.-től – jelentette be Vas László, a Vértesi Erőmű vezérigazgatója. A szerződés értelmében a korábban szénnel működő bánhidai erőmű hároméves átalakítási munkálatok befejeztével újra energiát termel, várhatóan gázzal. Az adásvételi szerződés akkor lép életbe február 10-én, ha a vevő addig fel tudja mutatni a Magyar Energia Hivatal, valamint a Gazdaság Versenyhivatal engedélyét. Eddig az időpontig a vevőnek be kell mutatnia a végleges bankgaranciáról szóló igazolást is.
Ha a három feltétel teljesül, van remény arra, hogy az itt dolgozó szakemberek ne maradjanak kenyér nélkül – tette hozzá a vezérigazgató. A bánhidai erőmű 75 évig működött, míg tulajdonosa, a Vértesi Erőmű Rt. a szénvagyon kimerülésével, gazdaságossági szempontok miatt tavaly december 31-én megszüntette az itteni termelést. A bezárásig mintegy 300 főt foglalkoztató fűtőerőmű dolgozóinak nagy része más helyen képzeli el jövőjét, mindössze 50-60-an vállalták, hogy a Vértesi Erőmű bokodi központjában dolgoznak tovább.
