BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elkelt az Index fele

2005. január 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ország egyik leggazdagabb vállalkozójaként számon tartott Nobilis Kristóf érdekkörébe került az egyik legismertebb hírportált üzemeltető Index.hu Rt. 49 százaléka. A csomag – a Népszabadság meg nem erősített információi szerint – körülbelül egymilliárd forintért cserélt gazdát. A vevő a Nobilis által irányított SydInvest Rt., az eladó Mucsi György vezérigazgató és Sándor István voltak. A társaságban 42 százalék erejéig a magyar tulajdonban lévő befektetőcég, a Wallis leánycége is részvényes. (Kilenc százalék pedig magánbefektetőké maradt.)
Bár állítólag Nobilis a fennmaradó 51 százalékra is aspirál – amiért egymilliárdnál kevesebbet fizetne –, a lap Wallis-körökből származó értesülése szerint részesedésük „most” nem eladó. Ettől függetlenül a héten már tárgyalások kezdődnek Nobilis és a BÉT-en jegyzett econet.hu Rt. között az Index.hu-rész eladásáról – erősítette meg a lap információit Balázs Csaba, az econet.hu vezérigazgatója. Leszögezte: a vásárláshoz az econet.hu nemrég eldöntött, 1,8 milliárd forintos tőkebevonása jelenthet forrást, amiből a befektetők még 1,1 milliárddal adósak. Nem mellesleg az econet.hu-ban történő tőkeemelés is jórészt Nobilisra és partnereire vár, vagyis – lényegében – az üzletember arra ad pénzt az econet.hu-nak, hogy abból kifizethessék őt magát.
Az econet.hu idén már próbálkozott az Index.hu megvásárlásával, ám az év vége felé úgy látszott, hogy a finn hátterű Sanoma kiadó ér révbe. Őket – a kisebbségi csomagra adott magasabb ajánlattal – éppen Nobilis ütötte ki a nyeregből. Balázs Csaba szerint az Index.hu beleillene az econet.hu terjeszkedési elképzeléseibe: szerinte az online újság a jövőben egyre nagyobb szeletet fog kihasítani magának a reklámtortából. (A honi hírportálok közötti a látogatottsági versenyben évek óta dobogós Index.hu a Népszabadság szerint tavaly közel 800 milliós árbevételt, üzemi szinten százmilliós, adózás előtt pedig „valamivel 0 fölötti” eredményt ért el.) A befektetők pénzét a jövőben is jól prosperáló, sok ügyfelet magáénak tudó magyar internetes rendszerekre szeretnék költeni – szögezte le a vezérigazgató. Ha azonban Nobilisnak nem sikerül megállapodnia a résztulajdonában álló econet.hu-val, meg is tarthatja részvényeit avagy kereshet más befektetőt, ami akár a hírportál tőzsdére vitelét is jelentheti.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet