BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lengyelországban bővít a Michelin

2005. január 5. szerda, 14:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lengyel lapértesülés szerint a Michelin konszern, a lengyel Stomil Olsztyn gumiabroncsgyár tulajdonosa egy összesen 239 millió eurós beruházás keretében bővíti már meglevő olsztyni termelőegységét, konkrétan felépít egy új üzemet, valamint egy logisztikai központot. A Rzeczpospolita úgy tudja, a francia cég még az első negyedévben elkezdi a beruházást, amelynek elnyeréséért a hírek szerint Magyarország is versenyben állt, s amelynek nyomán az alkalmazotti létszám 2006 elején 500 fővel bővül az övezeten belül és további 1500 fővel annak környékén. A lengyel kormány 35 millió eurós támogatást különített el az üzemnek. A Michelin egyébként tavaly tavasszal döntött magyar leányvállalata, a Michelin Hungária Abroncsgyártó Kft. fejlesztéséről. A csoport 60 millió eurót fordít a cég nyíregyházi telephelyének fejlesztésére, amelynek eredményeként idén év végéig Magyarországon is megkezdik a személyautó-gumik gyártását (NAPI Gazdaság, 2004. április 29., 4. oldal). A Michelin Hungária nyíregyházi gyártóbázisán jelenleg mezőgazdasági gépekhez készítenek abroncsokat, Budapesten a vállalatirányítás és a tehergépkocsiabroncs-gyártás van, Vácott pedig a cég logisztikai központja található.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet