BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megnégyszerezte termelését a Szentkirályi

2005. január 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Míg a Szentkirályi Ásványvíz Kft. indulása évében, 2003-ban mindössze 10,5 millió palack vizet forgalmazott, addig tavaly már több mint 40 millió palackot adott el, megszerezve ezzel a piac 8,6 százalékát, szemben a tervezett 7 százalékkal – derül ki a cég közleményéből. A részesedése alapján jelenleg a harmadik legnagyobb hazai ásványvíz-forgalmazó tervei között szerepel, hogy idén piacvezetővé váljon Magyarországon. A Szentkirályi Ásványvíz termékeit 2003-ban még csupán két nagy üzletláncban, tavaly pedig a Penny Market kivételével szinte az összes nagy hálózat áruházában értékesítette. A társaság 2004-ben 13 országgal, többek között az Egyesült Királysággal, Franciaországgal, Kanadával és Írországgal kötött exportszerződést, de aláírt megállapodással rendelkezik közel-keleti és afrikai értékesítésre is. A cég tavaly novemberben állított üzembe egy 3 millió euróba kerülő új gépsort, s nemrég megkezdték egy új, 2500 négyzetméteres üzemcsarnok tervezését is.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet