BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Philip Morris bezárta az egri dohánygyárat

2005. január 4. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A terveknek megfelelően az év elején megszűnt a cigarettagyártás a Philip Morris Magyarország Kft. egri gyárában, amelynek épületéből szórakoztatóközpontot alakíthatnak ki – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. A cég sajtófőnöke, Házi Katalin elmondta, hogy az üzem 348 dolgozója közül a társaság 66 ember számára biztosít további foglalkoztatást a Philip Morris saját bolti kiszállítási hálózatában. A Philip Morris március közepéig hozza létre saját kereskedelmi hálózatát, amely 270 embert foglalkoztat majd. Az egri gyár dolgozói számára 88 álláshelyet hirdettek meg, ezek közül 66-ot töltöttek be az üzem dolgozói. A Philip Morris tavaly júniusban jelentette be, hogy versenyképessége növelése érdekében 2004 végén megszünteti Egerben a cigarettagyártást. A cég és a helyi önkormányzat novemberben megállapodást kötött arról, hogy a társaság, a város által megfogalmazott céloknak megfelelően, értékesíti a belvárosban lévő épületkomplexumát. A tervek szerint a közel 30 ezer négyzetméter alapterületű ingatlanegyüttes szórakoztatóközponttá alakulna. A Philip Morris szóvivője közölte, hogy cége már ezt szem előtt tartva írja ki a pályázatot, amely még az első negyedévben meg is jelenik.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet