A Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. rendkívüli közgyűlése Kocsis Istvánt, az MVM igazgatóságának tagját, megbízott vezérigazgatót 2005. január 13-i hatállyal a társaság vezérigazgatójává nevezte ki – derül ki a vállalat közleményéből. Kocsis Istvánt, aki eddig a Paksi Atomerőmű Rt. vezérigazgatói posztját is ellátta, a többségi tulajdonos ÁPV Rt. előterjesztése alapján nevezték ki. A közgyűlést követően az MVM igazgatósága a Paksi Atomerőmű igazgatóságánál kezdeményezte a társaság rendkívüli közgyűlésének összehívását, amely dönt majd a paksi cég új vezetőjének személyéről. A közgyűlésen emellett Lengyel Gyulát az MVM igazgatóságának tagjává választották.
