BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erőművet avattak Tatabányán

2004. december 12. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hatmilliárd forintos beruházással felépült gázmotoros erőművet adtak át a napokban Tatabányán – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. Az új létesítmény a Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. fejlesztésében készült el. Az MVM három gázmotort telepített, ezek összesen 18 megawattal csatlakoznak az országos villamos hálózatra, 16,5 megawattos hőteljesítményük a város 22 ezer lakásának távfűtését szolgálja. A tatabányai fűtőerőmű 1970 óta látta el távhővel a város lakásait, a szénbázisú létesítmény egyre nehezebben tett eleget a szigorodó károsanyag-kibocsátási normáknak, ezért döntöttek a földgázra és fűtőolajra átállítás mellett – emelte ki Holló Vilmos, az MVM vagyongazdálkodási igazgatója. Időközben a Tatabányai Erőmű Kft. átvette a Vértesi Erőmű Rt.-től a fűtőerőmű működtetését, a hő- és villamosenergia-termelést. Az energiaellátást a Mol Rt. szentgyörgypusztai állomásáról biztosítják, ehhez 13 kilométer nagy nyomású gázvezetéket fektetett le a Kőolajvezetéképítő Rt.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet