Hatmilliárd forintos beruházással felépült gázmotoros erőművet adtak át a napokban Tatabányán – írja a FigyelőNet az MTI-Ecóra hivatkozva. Az új létesítmény a Magyar Villamos Művek (MVM) Rt. fejlesztésében készült el. Az MVM három gázmotort telepített, ezek összesen 18 megawattal csatlakoznak az országos villamos hálózatra, 16,5 megawattos hőteljesítményük a város 22 ezer lakásának távfűtését szolgálja. A tatabányai fűtőerőmű 1970 óta látta el távhővel a város lakásait, a szénbázisú létesítmény egyre nehezebben tett eleget a szigorodó károsanyag-kibocsátási normáknak, ezért döntöttek a földgázra és fűtőolajra átállítás mellett – emelte ki Holló Vilmos, az MVM vagyongazdálkodási igazgatója. Időközben a Tatabányai Erőmű Kft. átvette a Vértesi Erőmű Rt.-től a fűtőerőmű működtetését, a hő- és villamosenergia-termelést. Az energiaellátást a Mol Rt. szentgyörgypusztai állomásáról biztosítják, ehhez 13 kilométer nagy nyomású gázvezetéket fektetett le a Kőolajvezetéképítő Rt.
