BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Finishben a Dunaferr privatizációja

2004. május 31. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Draskovics Tibor pénzügyminiszter pénteki dunaújvárosi látogatásán bejelentette, hogy hosszas – többször megrekedtnek hitt – tárgyalások után megszületett az elvi megállapodás a Dunaferrt hitelező bankok és a privatizációs pályázaton győztesnek kihirdetett Donbass–Duferco konzorcium között. Megjegyezte, hogy az elkövetkező öt évben körülbelül 70 milliárd forint értékű beruházás nyomán lezajlik a vállalat technológiai fejlesztése, amelynek eredményeként a dunaújvárosi vállalatcsoport piaci helyzete jelentősen erősödik. Így a Dunaferr erős, pénzügyileg is stabilnak nevezhető cégcsoportként lehet szereplője Dunaújváros és a kistérség fejlődésének.
A tárgyalásokon a legnagyobb gondot a dunaújvárosi társaság 300 millió dolláros, több mint 63 milliárd forintos adósságállományának átalakítása okozta. Korábbi lapinformációk szerint a Donbass részéről 10-20 százalékos előtörlesztést kívántak volna végrehajtani, ám a bankok az általuk elfogadható határt 30 százalékban határozták meg. A megoldást hírek szerint a MFB jelentette azzal, hogy részt vesz a hitelek átstrukturálásában. A megállapodás pontos részleteiről a Pénzügyminisztériumot is szerettük volna megkérdezni, ám kérdéseinkre lapzártánkig nem kaptunk választ.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet