Sztrájkbizottságot hozott létre tegnap a Magyar Légiforgalmi Szolgáltatók Szakszervezete. A lépést azért tették meg, mert a HungaroControlnál kezdeményezett munkaügyi vita 7 napon belül nem vezetett eredményre - írta a FigyelőNet. Az MLSzSz közleménye szerint a sztrájktörvény értelmében a 7 napos, kötelezően rögzített tárgyalási időszakon túl az egyeztetési kötelezettség fenntartása mellett megnyílt a jogszerű sztrájk megtartásának lehetősége.
