BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereséget vár a braziloktól az MLSZ

2004. április 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) reményei szerint a Magyarország–Brazília válogatott mérkőzésből némi nyereséget tudnak majd elkönyvelni – nyilatkozta lapunknak Berzi Sándor, az MLSZ főtitkára. Ezt elsősorban arra alapozza, hogy az Építésügyi Minőség-ellenőrző Innovációs Közhasznú Társaság (ÉMI) szakvéleményének köszönhetően immár a Puskás Ferenc stadion felső karéjának egy részére is beengedik a nézőket, így csaknem 45 ezren válthatnak jegyet, ami jelentősen növeli a bevételt. (Ez csupán barátságos meccs esetén jöhetett össze, hiszen „éles” nemzetközi összecsapáson a nézőhelyeken csak rögzített ülések lehetnek, az újonnan megnyitott lelátókon viszont csupán padok vannak.) Emellett jó áron értékesítették az RTL Klubnak a találkozó belföldi közvetítésének jogait.
Ezzel együtt bármennyire is a világ talán legnépszerűbb és legkeresettebb labdarúgó-válogatottja érkezik Budapestre, a nemzetközi közvetítési díjakból aligha folyik be jelentős összeg. A magyar–brazillal párhuzamosan ugyanis más barátságos meccsek is lesznek Európában, és az érintett országokban alighanem a hazai válogatott meccsét akarják látni. A találkozó utáni összefoglalók pedig nem hoznak nagy összeget, még akkor sem, ha a világbajnoki cím védőjéről van szó. Egy 40-50 másodperces összeállításért általában a nemzetközi porondon is csak 50-100 ezer forintnak megfelelő összeget fizetnek a tévétársaságok. A legnagyobb bevételt a Brazíliába történő sugárzás jelentette volna, azt azonban ingyen kell biztosítani, e nélkül ugyanis a brazil válogatott nem vállalta volna a magyarországi fellépést. Lapunk kérdésére Berzi nem kívánta elárulni, hogy a játékért mennyit kért a dél-amerikai ország nemzeti tizenegye, azt viszont elmondta: téves az a hír, hogy minden egyes játékos távol maradása jelentős összeggel csökkenti a fellépti díjat. A szerződést úgy írták alá, hogy a legerősebb válogatottnak kell pályára lépnie.

Ábrahám Ambrus
Ábrahám Ambrus

Ez is érdekelhet