Sokévi sikertelen próbálkozás után elkelt a több mint 20 hektáros Gárdonyi-félsziget – erősítették meg a testületi döntést követően lapunk információit a tulajdonos helyhatóságnál. A vevő a budapesti székhelyű Anterra Építőipari Rt. – közölte lapunkkal az önkormányzat egyik vezető beosztású munkatársa. A társaság készpénzben 800 milliót fizet a területért, további 60 millió forint értékben pedig különböző létesítményeket épít és ad át a városnak. A helyhatóság a területért 1,5–2,0 milliárd forint közötti összeget szeretett volna kapni, ám ilyen ajánlat még azt követően sem érkezett, hogy a város központi támogatással hozzákezdett egy új gyógyfürdőkomplexum kialakításához.
Az Anterra az előzetes elképzelések szerint több mint 10 milliárd forint értékű, többfunkciós üdülőcentrumot, egyebek közt szállodát, apartmanházakat és sportpályákat épít a területen. A városházán és a cégnél az ingatlanfejlesztési program részleteiről még nem kívántak nyilatkozni, hiszen az előszerződés szerint a beruházónak május 30-áig kell elkészítenie a félsziget részletes beépítési tervét, amelyről a képviselő-testület dönt. Ha elfogadják, az Anterrának 30 napon belül át kell utalnia a vételárat. A városházán közölték: a céggel kötött előszerződésben rögzítik, hogy mindaddig fenntartják a tulajdonjogot, ameddig a vevő a teljes vételárat át nem utalta a város számlájára. Ha a feltételek teljesülnek, a beruházási program még az idén elkezdődhet.
