A Baranya megyei önkormányzat értékesíteni kívánja a Harkányi Gyógyfürdő (HGY) Rt.-ben lévő 50 százalékos részvénycsomagját - erősítették meg lapunk információit a döntést követően a megyeházán. Mint azt az elnöki kabinetiroda közölte: a befolyó bevételt döntően az uniós támogatásokhoz kötődő fejlesztések előfinanszírozására kívánják fordítani. Bár azt nem mondták el, hogy a megyei önkormányzat mennyit szeretne kapni legértékesebb vagyonáért, nem cáfolták lapunknak azt az értesülését, amely szerint a közelmúltban központi támogatással több mint másfél milliárdos fejlesztést megvalósító HGY felének vételára egy- és másfél milliárd forint között lehet.
A harkányi önkormányzatnál elmondták: nem kizárt, hogy amennyiben a vételárban meg tudnak egyezni, ajánlatot tesznek a megye 50 százalékos részvénycsomagjára. Emellett az a megoldás is felmerült, hogy a cégbe tőkeerős befektetőt vonnak be, a harkányi önkormányzat pedig úgy jut az eddiginél nagyobb részesedéshez, hogy a társaságba apportálja azt a több mint héthektáros területet, amelyen egy a fürdőhöz kapcsolódó látványfürdő felépülne. Az utóbbi megoldás - mindkét tulajdonos szerint - azért lenne kedvező, mert a befolyó vételárból finanszírozni tudnák a további beruházásokat. A megyei önkormányzat - döntően forráshiány miatt - már a rekonstrukció előtt értékesíteni kívánta a birtokában lévő papírokat. Vevőként a harkányi helyhatóság akkor is jelentkezett, ám a vételárban nem tudtak megegyezni. A harkányiak utolsó ajánlata akkor 680 millió forint volt.
Harkányban 750 millió forint központi támogatással olyan rekonstrukciós program hajtottak végre az idei főszezonra, amelynek keretében több száz négyzetméteres, kétszintes fürdőcsarnok épült. A beruházásnak része volt egy új fogadóépület, egy pezsgő- és egy látványfürdő is. Felújították és korszerű vízforgató berendezésekkel látták el a régi medencéket, megújult valamennyi kiszolgáló létesítmény és a többhektáros park is.
