A Belvárosi Ingatlanok Ingatlanfejlesztő és Ingatlanhasznosító Kft. (BI) nyerte azt a pályázatot, amelyet a Belvárosi Irodaház Kft. eladására írt ki az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. (NAPI Gazdaság, 2003. október 30., 7. oldal). A társaság 1,015 milliárd forintot fizet a Belvárosi Irodaház 100 százalékos üzletrészéért - derül ki az ÁPV közleményéből. A november 20-án bejegyzett BI-t hárommillió forint jegyzett tőkével hozta létre a Raiffeisen Ingatlan Vagyonkezelő Kft. és a cég tulajdonában lévő SCTW Ingatlanfejlesztő és Ingatlanhasznosító Kft.
A Belvárosi Irodaház Kft.-t 1991-ben alapította az Állami Vagyonügynökség abból a célból, hogy segítsen a privatizáció során ideiglenesen állami tulajdonban lévő ingatlanok folyamatos működtetésében és gazdaságos hasznosításában. A 921,67 millió forint jegyzett és 1,65 milliárd forint saját tőkéjű társaság a tulajdonában lévő mintegy 1,5 milliárd forint összértékű ingatlanok hasznosítása mellett - többek között - ingatlanforgalmazással, -fejlesztéssel és -üzemeltetéssel is foglalkozik.
