BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eladta öt budapesti szállodáját az Accor

2003. november 9. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Eladta öt budapesti hoteljét a francia Accor-csoport. A vevő, az Erste Bank ingatlan-befektetési üzletágának magyarországi leányvállalata, az Immorent Hungary Lízing Rt. 88 millió eurót fizet az Ibis Centrum, az Ibis Emke, a Mercure Corona, a Mercure Buda és a Mercure Metropol szállodákért. A három négycsillagos és két háromcsillagos hotelt továbbra is az Accor üzemelteti. A cég korábbi közlése szerint az ingatlanok eladásából származó bevételét nemzetközi terjeszkedésének finanszírozására használja fel az Accor, ennek keretében további magyarországi szállodák vásárlása vagy építése is szóba jöhet (NAPI Gazdaság, 2003. március 8., 1-4. oldal). A francia lánc huszonegy 2-5 csillagos szállodát üzemeltet Magyarországon, ahol a Sofitel, a Novotel, a Mercure, az Ibis és az Etap márkáival van jelen. Az Accor magyar leányvállalata, a Pannónia Hotels Rt. tavaly 71 millió euró forgalmat ért el, szemben az egy évvel korábbi 69 millióval. A társaság idén forintban számolva mintegy 8 százalékos visszaesésre számít.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet