BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kié lett a Postabank távközlési pakettje?

2003. november 5. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Ashmore Investment Managementhez került a Hungarotelt birtokló HTCC távközlési cég azon pakettjének nagy része, amelyet nemrégiben a Postabank értékesített - írja az Interfax.
Az Ashmore-csoport cégei jelenleg 15 százalékos HTCC-tulajdonnal rendelkeznek, ám a január 1. után az Ashmore-hoz kerülő papírok révén 29,5 százalékra nő a részesedés. A Postabank és a HTCC október 1-jén jelentette be, hogy a hitelintézet megvált 20 százalékos HTCC-csomagjától, s azt intézményi befektetőknek adta el, ám a vevőket akkor nem nevezték meg (NAPI Gazdaság, 2003. október 2., 1-4. oldal). A Postabank 600 ezer HTCC-papírt nem az Ashmore-nak, hanem egy intézményi befektetőkből álló konzorciumnak értékesített, amelyek tagjai - a Deutsche Bank kivételével - még nem ismertek.

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet