BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fellélegezhetnek a magyar fuvarozók

2003. október 14. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Néhány ránccal biztosan kevesebb barázdálja most a magyar fuvarozók homlokát, a gazdasági tárca ugyanis tegnap közleményben bejelentette: Réthy Imre államtitkár a napokban megállapodott a német autópálya-adó elektronikus díjszedéséhez szükséges rendszert kialakító Toll Collect GmbH-val arról, hogy Magyarországon is be lehessen szereltetni a kamionokba az elszámoláshoz szükséges fedélzeti berendezést (OBU). Jelenleg ugyanis csak Németországban és a szomszédos államokban lévő szakszervizekben végeztethető el ez a munka, s ez a magyar fuvarozóknak jelentős gondot okozna, mivel a beszereléshez - lehetőség szerint üresen - oda kellene küldeni az autókat. A 300 euróba kerülő OBU beüzemelése egyébként valószínűleg Magyarországon sem kerül majd sokkal kevesebbe, mint a Németországban kért 200-250 euró, de az igazán nagy terhet nem is ez, hanem a teherautók külföldre küldése jelentette volna. A közlemény szerint a Toll Collecttel közösen hamarosan meghatározzák, hogy mely cégek szerelhetik be Magyarországon az OBU-t. A feladatra valószínűleg az állami tulajdonban lévő HM Elektronikai Rt. a legesélyesebb, amellyel már a Magyar Közúti Fuvarozók Egyesülete is megállapodott egy magyar szakszerviz létrehozásáról (NAPI Gazdaság, 2003. szeptember 3., 4. oldal).

Horniák Balázs
Horniák Balázs

Ez is érdekelhet