Az MVM Partner Energiakereskedelmi Rt. már öt magyar vállalattal, illetve ezek 13 telephelyével kötött szerződést a szabad árampiacon - mondta lapunknak Hornai Gábor, az MVM Partner vezérigazgatója. Ezzel a társaság a szabadpiacra kilépett cégek éves fogyasztásának mintegy harmadát szerezte meg eddig. Hornai véleménye szerint a januári piacnyitás óta eltelt öt hónap intenzív fogyasztói mozgása sokak számára meglepetést okozott, ám a jelen pillanatban lassulás figyelhető meg a liberalizált fogyasztói piacon. Az MVM Partner törekvése egyébként nem a spekulatív célú, hanem kockázatfedező, fogyasztóbarát kereskedés.
A villamosenergia-forrásokkal kapcsolatban Hornai elmondta: a hazai termelői kapacitás és a keresleti oldal jellemzően kiegyenlített, és az uniós csatlakozásig, azaz az 50 százalékos importstop feloldásáig nem várható a kínálat számottevő bővülése. Az MVM Partner a fogyasztói értékesítés mellett nagykereskedelemmel is foglalkozik a hazai és a külföldi - többek között az osztrák, a német, a svájci és a horvát - piacokon határidős villamosenergia-adásvételi ügyletek vagy csereügyletek formájában. Az MVM Partnert tavaly szeptemberben 50 millió forint alaptőkével alapította meg az MVM Rt., a Magyar Energia Hivatalhoz beadott kérelmek alapján a társaság 2003. január 1-jén kapta meg a működéshez szükséges engedélyeket.
