Telnet: game over?
Az Internetszolgáltatók Tanácsa (ISZT) hétfőn lekötötte a telnet internetszolgáltatót a BIX-ről, elvágva ezzel a cég előfizetőit az internettől – közölte az Index. A BIX (Budapest Internet Exchange) a magyar internetszolgáltatók közötti magyarországi és regionális internetforgalom lebonyolítását végzi. Az Index információi szerint a telnet Magyarország Távközlési és Szolgáltató Rt. többszöri felszólítás ellenére sem fizette ki a múlt évi BIX-szolgáltatási díjakat, így a rendszer üzemeltetői április elején felmondták a céggel kötött szerződést.
A telnet.hu, a stop.hu és az extra.hu oldalak Magyarországról jelenleg elérhetetlenek, éppúgy mint a telnetnél működtetett szerverek, például a mancs.hu gépe. A Magyar Narancs szerkesztősége aggasztónak tartja a helyzetet, tekintve, hogy a felfüggesztés miatt a lap honlapját sem lehet elérni. A honlapot más szolgáltatóhoz vinni meglehetősen nehézkes, jelenleg ezzel nem foglalkozunk – mondta lapunknak Bojtár B. Endre, a lap főszerkesztője.
