BUX 138985.79 0,99 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meghosszabbított nyomozás a Postabanknál

2002. október 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Postabank-ügyben további négy hónappal, február 3-ig meghosszabbította a nyomozást a Legfőbb Ügyészség. Princz Gábor volt elnök-vezérigazgató és négy egykori vezetőtársa ellen „gazdasági társaság vezető tisztségviselőjének visszaélése” jogi kategóriába tartozó bűncselekmény gyanújával folyik a nyomozás, az öt gyanúsított a kizárólag szándékosan elkövethető vétség miatt legfeljebb két évig tartó szabadságvesztéssel büntethető. A Fővárosi Főügyészség korábban már megszüntette a nyomozást a bank tíz egykori külső igazgatósági tagja ellen. A több mint 150 milliárd forintos vagyonvesztés felelőseinek felkutatására indított nyomozás során - amely az 1998-as kormányváltást követően kezdődött - a felügyelőbizottsági tagok ügyében már korábban megszüntették az eljárást. A Fővárosi Bíróság gazdasági kollégiuma előtt kártérítési per is indult, amelyet a magyar állam kezdeményezett a Postabanknál 1994 és 1998 között könyvvizsgálói feladatokat végző társaságok ellen. Az állam szerződésen kívüli károkozás címén 170 milliárd forintot szeretne kapni a bank akkori auditoraitól, a Prudentia Kft.-től, az Arthur Andersen Kft.-től és a Deloitte & Touche Rt.-től.
D. P.

Drávucz Péter
Drávucz Péter

Ez is érdekelhet