BUX 138985.79 0,99 %
OTP 44660 1,55 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szabadlábon a Millenáris Kht. volt vezetője

2002. október 2. szerda, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Információink szerint a bíróság szabadlábra helyezte a Millenáris Kht. napokban őrizetbe vett volt vezetőjét azt követően, hogy a Fővárosi Főügyészség nem tett indítványt Berkecz Mária előzetes letartóztatására. Az eljárás ettől függetlenül tovább folytatódik, ám a korábbi vezető jogi képviselője érthetetlennek nevezte a rendőrség gyanúsítását, miszerint Berkecz irányítása alatt közel egymilliárd forint tűnt el a közhasznú társaságtól. Barabás Gábor lapunknak elmondta: védencét két tényállásban is hűtlen kezeléssel gyanúsítják, az elsőben azt vetik szemére, hogy végkielégítését jogtalanul vette fel. Barabás rámutatott: ebben a tárgyban jelenleg munkaügyi per folyik, annyi bizonyos, hogy Berkecz munkaviszonyát a Miniszterelnöki Hivatal közigazgatási államtitkárának kezdeményezése nyomán közös megegyezéssel szüntették meg, a végkielégítést pedig az exvezető távozása után közel két héttel utalták át. A másik tényállás középpontjában - ez a kht. új vezetője, Mizsei Zsuzsanna feljelentése után került a nyomozati iratokba - a Millenáris 400 millió forint értékben vásárolt azon ötszázezer darab órája áll, melyeket az „Álmok álmodói” kiállítás látogatói kaptak belépőjegyük mellé. Barabás kiemelte: a döntést közbeszerzési eljárás előzte meg, a jogszabály szerint pedig azt immáron nem lehet felülvizsgálni.
Drávucz Péter

Drávucz Péter
Drávucz Péter

Ez is érdekelhet