Információink szerint a bíróság szabadlábra helyezte a Millenáris Kht. napokban őrizetbe vett volt vezetőjét azt követően, hogy a Fővárosi Főügyészség nem tett indítványt Berkecz Mária előzetes letartóztatására. Az eljárás ettől függetlenül tovább folytatódik, ám a korábbi vezető jogi képviselője érthetetlennek nevezte a rendőrség gyanúsítását, miszerint Berkecz irányítása alatt közel egymilliárd forint tűnt el a közhasznú társaságtól. Barabás Gábor lapunknak elmondta: védencét két tényállásban is hűtlen kezeléssel gyanúsítják, az elsőben azt vetik szemére, hogy végkielégítését jogtalanul vette fel. Barabás rámutatott: ebben a tárgyban jelenleg munkaügyi per folyik, annyi bizonyos, hogy Berkecz munkaviszonyát a Miniszterelnöki Hivatal közigazgatási államtitkárának kezdeményezése nyomán közös megegyezéssel szüntették meg, a végkielégítést pedig az exvezető távozása után közel két héttel utalták át. A másik tényállás középpontjában - ez a kht. új vezetője, Mizsei Zsuzsanna feljelentése után került a nyomozati iratokba - a Millenáris 400 millió forint értékben vásárolt azon ötszázezer darab órája áll, melyeket az „Álmok álmodói” kiállítás látogatói kaptak belépőjegyük mellé. Barabás kiemelte: a döntést közbeszerzési eljárás előzte meg, a jogszabály szerint pedig azt immáron nem lehet felülvizsgálni.
Drávucz Péter
